Akce 2018

Výlety „Věčně mladých“ za uplynulý půl rok

Máme za sebou první půl rok a tak můžeme bilancovat. Každou první sobotu v měsíci vyrážíme na nedlouhé vycházky do našeho okolí, pro někoho je to objevování, pro někoho příjemná připomínka vycházek minulých.

Leden – Tříkrálový pochod – již tradiční vycházka na Okoř, byla letos plná bláta a tak jsme až do cíle nedošli L

Únor – Kožova hora – začínáme zvětšovat náš rádius a tak budeme využívat meziměstskou dopravu. „Kožovka“ byl příjemný cíl s osvěžením, který se skvěle vydařil.

Březen – Kladno Sletiště – opět za použití meziměstské dopravy jsme si prošli les v blízkosti Sletiště, provedla nás Jitka Kreimová a ukázala nám neznámá zákoutí. Restaurace Na Stadionu nám poskytla perfektní odpočinek.

Duben –  Pochod velkého pátku – ten se vlastně uskutečnil opravdu na Velký Pátek 30.3 – aby to bylo trošku mystické, navštívíli jsme Mohyly u Velké Dobré. Připomněli jsme si doby dávno minulé a vycházku ukončili, jak jinak ve Velké Dobré v hospůdce. Za perfektní přípravu vycházky jsme poděkovali opět Jitce Kreimové.

Květen – Šárecké údolí – opět za pomoci autobusu přesun do Šárky, krásná       procházka, kde nás prostředí překvapilo svou upraveností.

Červen – Turyňský rybník v Kamenných Žehrovicích – mezi námi se mu říká Záplavy a cestou do Srb a Tuchlovic nám Mařenka Kaiserová vyprávěla celou historii jeho vzniku a zavzpomínala na dobu, kdy tu žila.

Jezírko v Libušíně – ano v červnu jsme si výlety dali dva. Jitka s Jirkou mají tolik nápadů a jsou nám skvělými průvodci, že to rádi využijeme. Jezírko v Libušíně nás překvapilo svou krásou, vůbec jsme o něm nevěděli. Dokonce jsme si zaplavali a tak pro nás válet nabyl dalších rozměrů, voda má nádhernou barvu a je překrásně čistá.