Aktuality

MUDr. Vladimír Dryml, setkal s ministrem zdravotnictví

Praha 24. března 2021 Tisková zpráva Senioři ČR z.s. k situaci ve zdravotnictví Dne 24. 3. 2021 se prezident spolku Seniorů ČR z.s., MUDr. Vladimír Dryml, setkal s ministrem zdravotnictví Jasnem Blatným na ministerstvu zdravotnictví. Ministr byl seznámen s problémy, které vidí Senioři ČR v procesu očkování. Seniorům se zejména nelíbí nedodržování pokynů ministra zdravotnictví a jednání některých … Continue reading "MUDr. Vladimír Dryml, setkal s ministrem zdravotnictví"

Číst dále

Mám správný respirátor

Každé balení respirátorů obsahuje řadu důležitých označení, díky kterým mohou lidé snadno zjistit, jestli se do nich vyplatí investovat peníze, nebo je lepší poohlédnut se jinde. Jaké údaje kontrolovat, prozradil Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ). Níže naleznete odkaz pro více informací. http://www.unmz.cz/pruvodce-zaklady  

Číst dále

Doporučení prof. MUDr. Berana českým seniorům v době COVID-19

Zde jsou informace pro seniory v desateru: Co je pro mě důležité vědět o COVID-19? 1.       Nemějte z onemocnění strach, ale respekt! 2.       Snažte se dodržovat pravidelný režim dne a zkuste být také mimo obydlí na procházkách, tam kde není mnoho lidí. 3.       Užívejte každý den vitamín C a D. 4.       Vyšší věk bez přídatných chronických … Continue reading "Doporučení prof. MUDr. Berana českým seniorům v době COVID-19"

Číst dále

Dopis hejtmana Jihomoravského kraje

 Mgr. Jan Grolich  hejtman Jihomoravského kraje  V Brně 20. ledna 2021  Č. j. JMK 8962/2021  Vážené starostky, vážení starostové,  spousta z Vás mi píše kvůli očkování v obcích, proto si Vám dovoluji zaslat souhrnné informace.  Jihomoravský kraj dnes v Těšanech zkušebně zorganizoval očkování seniorů 80+ s pomocí praktického lékaře. Ve spolupráci s krajským koordinátorem pro … Continue reading "Dopis hejtmana Jihomoravského kraje"

Číst dále