Aktuality

Jednotné doplatky v lékárnách pro seniory

Čeští senioři opakovaně vznesli požadavek na jednotný pevný doplatek za léky, který by byl platný pro celou republiku. Nyní se nacházíme v situaci, kdy rozdílné doplatky za stejný lék poškozují zejména seniory v menších městech a obcích a nutí je v rámci úspor obíhat mnoho lékáren. Jsou ale místa, kde si vybírat lékárnu nemohou, ty … Continue reading "Jednotné doplatky v lékárnách pro seniory"

Číst dále

Senior parlament – zapojte se do aktuálního dění

Rádi bychom vás upozornili na zajímavou zprávu. Byl založen Senior parlament, který je určený právě vám všem, kteří se zajímáte o veřejné dění. Jako členové Senior parlamentu se můžete vyjadřovat k aktuálním otázkám v naší společnosti a vyjádřit svůj názor k projednávaným zákonům v Poslanecké sněmovně. Záštitu nad Senior parlamentem převzal předseda PSP ČR Mgr. Radek Vondráček, který se … Continue reading "Senior parlament – zapojte se do aktuálního dění"

Číst dále

5. sportovní hry seniorů znají své vítěze

5. sportovní hry seniorů jsou úspěšně za námi, 38 sad medailí a tři poháry pro vítězná družstva už znají své majitele. Ve dnech 10. a 11. července 2018 si do areálu Policejní akademie přišlo zasoutěžit na 136 sportovců a sportovkyň. Soutěžilo celkem 15 družstev z toho také jedno z Polska a Ruska. Program her byl … Continue reading "5. sportovní hry seniorů znají své vítěze"

Číst dále

Strom pro seniory

Městská část Prahy 3 myslí na své nejstarší spoluobčany a tak se rozhodla společně s některými z nich zasadit strom, konkrétně dlouholetý kaštan jírovec. V parku u Olšanského náměstí tak vznikne prostor, do budoucna i s lavičkou, kde senioři budou moci relaxovat. “Musím říci, že ten strom je pro nás velice důležitý, protože je to … Continue reading "Strom pro seniory"

Číst dále

Praha pořádá speciální baletní ztvárnění Mé vlasti. Pro veřejnost bude zcela zdarma

Letošní rok patří v mnoha ohledech oslavám vzniku Československa, a právě na jednu z nejdůležitějších akcí se můžete těšit už na konci června. Bratři Bubeníčkové vytvořili speciálně pro Prahu baletní inscenaci Má vlast. Vstup je navíc zdarma. Neměli byste však váhat, počet míst na sezení je omezen na 400, pro ostatní diváky budou připraveny velkoplošné obrazovky. Stoleté výročí vzniku … Continue reading "Praha pořádá speciální baletní ztvárnění Mé vlasti. Pro veřejnost bude zcela zdarma"

Číst dále