Aktuality

Stanovisko k očkování proti coronaviru SARS-COV-2

INTERNÍ STANOVISKO k očkování proti coronaviru SARS–COV–2 prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA přednostka Ústavu imunologie 2. LF UK a FN Motol, Praha [21.12. 2020]  Očkování jako takové obecně doporučuji jako jeden z možných způsobů, jak se vypořádat se současnou epidemií SARS-COV-2. Ale velmi důrazně doporučuji respektovat obecné kontraindikace očkování, včetně konkrétních týkajících se SARS-COV-2. Pokud se očkování bude individualizovat, … Continue reading "Stanovisko k očkování proti coronaviru SARS-COV-2"

Číst dále

Proč se nechat očkovat proti chřipce a pneumokokům?

Na některé choroby je medicína krátká, ale před jinými vás může pomoci ochránit nepovinné očkování. Patří mezi ně i chřipka nebo pneumokokové infekce. Pokud přemýšlíte o tom, že byste udělali něco pro své zdraví nebo zdraví svých blízkých, zvažte, jestli pro vás vakcína proti chřipce nebo pneumokokům není tou správnou cestou, jak se vyhnout zdravotním … Continue reading "Proč se nechat očkovat proti chřipce a pneumokokům?"

Číst dále

Přestaňte strašit seniory smrtí!

Poslední měsíce čelí celá naše společnost mediální masáži způsobenou koronavirem COVID-19. Praxe naštěstí ukázala, že COVID-19 je statisticky méně smrtelný, než chřipka. Vir tady je a bude. Musíme se s ním naučit žít bez strachu a stresu. Prezident seniorů ČR MUDr. Vladimír Dryml proto odsuzuje neodpovědné jednání některých odborníků, kteří svými mediálními výstupy vyvolávají ve … Continue reading "Přestaňte strašit seniory smrtí!"

Číst dále

COVID 19 – prosím o přečtení

Jako prezident Seniorů ČR prosím o přečtení níže uvedených článků. Rád bych v prvé řadě apeloval na dodržování základních hygienických návyků (mytí rukou, rozestupy, …) a posílení imunity (vitamíny, procházky v přírodě, …). Nejdůležitějším je však vyvarovat se stresu a stresových situací, kterými nás zahrnují některá média. To, co nás hlavně chrání před Coronavirem není … Continue reading "COVID 19 – prosím o přečtení"

Číst dále