Závody seniorů v plavání

Krajská organizace Senioři ČR Královéhradeckého kraje zorganizovala již šestý ročník závodů v plavání pro všechny seniory Královéhradeckého kraje. Závody se uskutečnily v sobotu 16. listopadu v bazénu hradeckých lázní. Bez podpory zejména Krajského úřadu a dalších organizací  a institucí by se akce takového rozsahu nemohla zrealizovat. Krajský úřad zastupoval doc. Leoš Heger, ostatní pozvaní hosté se omluvili. Závody zahájil předseda Krajské organizace Ing. Jaroslav Groh.

K účasti na závodech se zaregistrovalo 51 závodníků, z toho 25 mužů a 26 žen. Kromě místních přijeli si zazávodit i plavci ze Smiřic, Holohlav, Nové Paky a Skřivan Při registraci obdrželi všichni malou pozornost od Krajské organizace. Nejstarší ženou byla zakladatelka této tradice, bývalá členka vedení Krajské organizace Sen ČR KK paní Hana Svobodová, nar. v r. 1933. Z mužů to byl pan Kamil Pavlásek ze Sokola Pražské předměstí, nar. v r. 1935. Závodilo se ve věkových kategoriích, do 70 let, 70 – 80 let a nad 80 let věku, v disciplinách prsa, volný způsob a znak na vzdálenost 50 m a někdy i 100 m. Někteří plavci závodili i v několika disciplinách  Tak se stalo, že v ženách získala paní Lenka Rossi z Hradce Králové 4 zlaté medaile a z mužů pan Lubomír Procházka ze Smiřic 3 zlaté.

Na organizaci se podíleli jednak členové organizace Sen ČR z Hradce Králové pod vedením paní Blanky Komárkové a pana Ing. Jaroslava Rohleny, jednak studenti a zejména členové Plaveckého klubu Hradec Králové pod vedením pana Tomáše Voříška. Díky tomuto klubu získaly závody téměř profesionální úroveň. Navíc nabídl  spolupráci i do budoucna.

Po ukončení závodů díky využití výpočetní techniky proběhlo hladce vyhlášení výsledků. Závodníci, kteří se umístili na prvních třech místech obdrželi diplom a medaili, při čemž vítěz získal navíc věcnou cenu, pěkný dárek, který věnovala fa Hradecká provozní. Co říci na závěr. Především to, že všem organizátorům a jejich pomocníkům patří veliké poděkování.

Smyslem těchto závodů je nejenom dosahování hodnotných sportovních výkonů, něco si dokázat, ale hlavně posilování zdraví a návod jak využívat volný čas. To se, myslím, podařilo.

 

Ing. Jaroslav Groh