Vedení Seniorů ČR jednalo s primátorkou Prahy

Prezident Seniorů ČR MUDr. Vladimír Dryml a viceprezident a Krajský předseda hl.m.Prahy Miloslav Mrština se ve čtvrtek 1. března sešli s primátorkou Prahy Adrianou Krnáčovou. Vedení informovalo primátorku o aktuálním stavu svazu a došla řeč také na prohloubení spolupráce s Magistrátem hl. m. Prahy. „Důchodci tvoří velkou část obyvatel naší metropole. Pokud chceme, aby Praha byla také pro ně příjemným a vstřícným místem k žití, je dobré vědět, co je trápí a jaké jsou jejich potřeby,“ říká primátorka Krnáčová. „Nejlepší je tak hovořit přímo s jejich zástupci, kteří mi mohou tlumočit přímo názory občanů,“ dodává primátorka.

„Myslím, že vzájemný dialog může velice pomoci oběma stranám a vítám ochotu paní primátorky podporovat naše aktivity,“ komentuje setkání Miloslav Mrština, předseda Krajského výboru Senioři ČR hlavního města Prahy.

Zástupci svazu také primátorce představili novou „Identifikační kartu seniora“, která je určena k propojení volnočasových, bezpečnostních, zdravotních a informačních služeb a seznámili ji také s chystanými Mezinárodními sportovními hrami seniorů. „Jsem ráda, když vidím, že senioři chtějí být aktivní a zapojovat se do veřejného života. A za město mohu říci, že se jim budeme snažit co nejvíce vyjít vstříc. Myslím, že jsme se pány určitě neviděli naposledy,“ uzavírá setkání primátorka.