Strom pro seniory

Městská část Prahy 3 myslí na své nejstarší spoluobčany a tak se rozhodla společně s některými z nich zasadit strom, konkrétně dlouholetý kaštan jírovec. V parku u Olšanského náměstí tak vznikne prostor, do budoucna i s lavičkou, kde senioři budou moci relaxovat.
“Musím říci, že ten strom je pro nás velice důležitý, protože je to kousek našeho mládí a hlavně stáří, kdy oceňujeme, že na nás někdo myslí,” řekla Vladimíra Kalfusová, předsedkyně organizace Senioři ČR.

Dobrý nápad vzešel od Základní organizace Seniorů České republiky v Praze 3 a na trojkové radnici se setkal s příznivou odezvou. Ve spolupráci s Odborem životního prostředí bylo vytipováno vhodné místo a druh dřeviny.

Přítomné přivítal místostarosta Ivan Holeček a ocenil seniory za jejich aktivitu a podnětný nápad. Vyzdvihl rovněž vysokou úroveň spolupráce se Základní organizací Seniorů České republiky v Praze 3, Olšanská 7.

Poté již nic nebránilo tomu, aby byl strom slavnostně vysazen. Pracovníci zahradnické firmy zajistili odborné zasazení a přítomní senioři a oba místostarostové nakonec přiložili ruku k dílu a strom zasypali zeminou.Vladimíra Kalfusová ze Základní organizace Seniorů České republiky v Praze 3 při této příležitosti řekla: „Jsem ráda, že zde máme svoje místo, svůj strom, u kterého se můžeme scházet. A děkuji radnici, že nám vyšla v naší snaze mít na Trojce strom, vstříc“.

Místostarosta David Gregor upozornil na skutečnost, že výsadbou stromu tato akce nekončí a ujistil seniory, že v průběhu měsíce bude u stromu umístěna i odpočinková lavička, tak aby u svého stromu mohli senioři posedět a popovídat si.

Video z akce ke shlédnutí na odkazu níže

https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha-3/7298/praha-3-zasadila-strom-pro-seniory