Senioři mohou připomínkovat připravované zákony

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček to řekl při besedě se seniory ve Vizovicích. Setkání, kterého se zúčastnil například i prezident Seniorů ČR Vladimír Dryml, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jiří Sukop či poslanec Marek Novák, uspořádala krajská organizace Senioři ČR.

„Každý senior, který bude mít zájem, se muže zaregistrovat. Do portálu budeme vkládat ty nejzajímavější zákony, témata. A senioři mají možnost se k tomu vyjádřit, diskutovat o tom stejně, jako o tom diskutujeme v Parlamentu. Každý výstup, který z toho budeme mít, pak předložíme Sněmovně,“ řekl předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

Poslancem nebo poslankyní Senior parlamentu se může stát každý občan České republiky starší 55 let. Nejde o anonymní fórum, každý je řádně registrován a jeho totožnost ověřena.

Na setkání, kterého se zúčastnilo zhruba sedm desítek seniorů, zazněla ale i jiná témata. Posluchači chtěli od hostů znát názory či odpovědi na otázky z oblasti dopravy, bydlení, navyšování důchodů či slevy na jízdném. „Cílem tohoto setkání bylo, aby si členové Poslanecké sněmovny ČR i představitelé Zlínského kraje uvědomili, že senioři mají své problémy, aby si vyslechli, jak se jim v kraji žije, co je trápí, co by bylo potřeba zlepšit,“ řekl předseda krajské organizace Senioři ČR Rudolf Dočkálek.

„Překvapilo mě, jaký zájem mají místní o dění okolo. To je v dnešní době, obzvlášť ve starším věku, velmi vzácné. Pro nás jsou taková setkání velmi důležitá. Výstupy z nich sdělujeme dál při jednání na ministerstvech. Velkým přínosem pro mě bylo zjištění, kolik lidí – seniorů používá aktivně internet. Takže jsem okamžitě sjednal, aby informace od nás z centrály byly ihned předávány na webové stránky našich organizací v krajích,“ sdělil prezident Seniorů ČR Vladimír Dryml.

Spolek Senioři ČR byl založen jako nestranické občanské sdružení s veřejně prospěšnou činností v roce 1992. Až do loňského roku vystupoval pod názvem Svaz důchodců ČR. V současné době má přes 24 tisíc členů z celé České republiky.

 

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

PR manažer města Vizovice