Prezident svazu Senioři ČR jednal s premiérem Babišem

 

Zvyšování důchodů, osvobození od koncesionářských poplatků či jízdné ve vlacích zdarma pro seniory. To jsou hlavní témata, které dnes probralo vedení svazu Senioři ČR s premiérem Andrejem Babišem.

Dnes dopoledne proběhlo jednání vedení svazu Senioři ČR v čele s jeho prezidentem Vladimírem Drymlem s premiérem ČR  Andrejem Babišem. Během jednání seznámilo vedení premiéra se změnami, kterými nejstarší organizace důchodců existující od roku 1990, v loňském roce prošla.

Nejdůležitějším tématem bylo plnění slibu vlády o dalším zvyšování důchodů v letech 2018 a 2019, které Andrej Babiš slíbil podpořit v případě, že bude nadále premiérem.

Vedení svazu dále seznámilo premiéra s těmito aktuálními tématy, kterými se svaz nyní zabývá:

  • Informace o podpisové petiční akci na osvobození seniorů nad 65 let a tělesně postižených od koncesionářských poplatků za televizi a rozhlas.
  • Dotaz na plnění programového prohlášení vlády ve věci bezplatného jízdného pro seniory nad 65 let ve vlacích podle Slovenského modelu a ochotu podílet se na návrhu legislativy.
  • Požadavek Seniorů ČR i velké části důchodců – pacientů na jednotnou cenu léků v celé ČR.
  • Seznámení premiéra s pilotním projektem pomoci Potravinové banky v Jihočeském kraji se svazem Senioři ČR a možnostmi rozšiřování potravinové pomoci pro nízkopříjmové skupiny seniorů .

Na závěr pozvali zástupci svazu Senioři ČR, z.s. premiéra Babiše na Sportovní hry seniorů, které se konají ke 100. výročí založení České republiky v Praze a budou s mezinárodní účastí.

Vedení svazu Senioři (zleva) prezident MUDr. Vladimír Dryml, premiér Andrej Babiš, viceprezidentka svazu Olga Jandová a viceprezident Miloslav Mrština.