Pražská radní Johnová škodí pražským seniorům

Spolek Senioři ČR, z.s., se ostře ohrazuje prosti nepravdivým tvrzením uvedených v článku zveřejněného v deníku Právo dne 29. dubna 2019 s názvem “Praha vypoví Drymlův svaz. Neplatí nájem.” V reakci na lži uvedené v tomto článku zejména ze strany radní pro sociální oblast Mileny Johnové, vedení spolku žádá primátora Prahy, aby problémy své radní začal řešit.

Senioři ČR, z.s. (dříve Svaz důchodců), s vice než 20 tisíci členy z celé České republiky a téměř dvacetiletou tradicí, žádají primátora Hřiba, aby místo polosoukromého cestování po světě, podivného obsazování správních a dozorčích rad a najímání dalších a dalších dobře placených poradců začal řešit situaci pražských seniorů. Byl k tomu již před měsícem vyzván prezidentem Seniorů ČR, z.s.

Současná podivná pražská koalice (kde hlavně Piráti a zakuklení Lidovci v podání bratrů Čižínských) si počíná jako vojsko ničící vše, co vybudovali jejich předchůdci. Vyvolává to dojem, že mají snahu roky těžce budované důstojné sídlo pražských seniorů patrně zprivatizovat nebo prodat.

Nové vedení pražského magistrátu se tak místo pomoci seniorům snižuje k osobním útokům na volené zástupce seniorské organizace, což je u představitelů Lidovců opravdu síla. Je vidět, že jim křesťanský přístup k lidem skutečně nechybí a bratři Čižínští mohou být na sebe pyšní.

Objekt na pražském Smíchově dostala seniorská ogranizace do nájmu od předchozího vedení magistrátu za účelem zajistit důstojné místo pro seniory, kde se mohou scházet, vzdělávat, nebo jen tak posedět u kávy. Veškeré aktivity, zajištění provozu a částečného zvelebování v tomto domě jsou konány převážně na bázi ochoty a dobrovolnosti jiných seniorů, kteří pomáhají dalším seniorům.

Rady radní Johnové o tom,že se mají údajně “luxusní”  prostory sloužící všem pražským i dalším seniorům z ostantích krajů  otevřít široké veřejnosti, to znamená i bezdomovcům anebo různým individuím, které se v dané lokalitě často objevují, jsou naprosto bláznivé. Stejně tak myšlenka nutit seniory více pracovat, začít nějakou výdělečnou činnost, nebo si shánět sponzory na provoz. O myšlence otevřít klubovou  kavárnu všem, nejlépe do večera, což často znamená i pro opilce, je urážkou všem seniorům v ČR, neboť na tomto místě nyní mají svou “oázu klidu”, kde senioři obsluhují seniory, kde se cítí být mezi přáteli a v bezpečí. To jim těmito výroky paní radní Johnová chce očividně sebrat. To je ta nová politika, se kterou současní volení zástupci vyhráli volby? To je ta “politika pro lidi”? Ano, zřejmě je, ale je výhodná pro lidi okolo primátora, náměstků a radních, nikoliv však pro běžné pražské seniory. Radní pro soicální oblast, která by jako první v zastupitelstvu měla hájit zájmy seniorů, o nejstarší generaci nemá zájem a není zde ani náznak seniorům v Praze jakkoliv pomáhat. Anebo když už nepomáhá, tak alespoň aby neškodila a neničila to, co vybudovali její předchůdci. Domníváme se, že takováto radní by měla být okamžitě odvolána.

Pokud  nedojde k odvolání radní Johnové je vedení Seniorů ČR připraveno vyzvat všechny seniory v ČR, aby podpořili pražské seniory a nevolili v květnových volbách Piráty a Lidovce,když se tak pohrdavě chovají k  pražským  seniorům .

Radní Johnová bude muset patrně také vysvětlit své některé nepravdy před policií ČR.

MUDr. Vladimír Dryml

prezident Senioři ČR