V POLSKÉM MĚSTĚ BIELSKO-BIALA PROBĚHLO MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ

Dne 18. srpna proběhl 10. ročník Setkání seniorů na hranici. Společenského setkání se zúčastnilo cca 800 seniorů ze Slovenska, Polska a z České republiky. Za ČR zastupovali především senioři Moravskoslezského kraje pod vedením předsedkyně Krajské organizace Seniorů Zlatuše Paršové.

Cílem této akce byla integrace seniorů z pohraničních oblastí a výměna zkušeností včetně předvedení uměleckých úspěchů.

Velice děkuji polské straně za pozvání na tuto krásnou akci. Vládla zde nádherná atmosféra a senioři si během celého slunečného dne opravdu užili. Měl jsem možnost pohovořit i s bývalým předsedou Svazu důchodců Ing. Pospíšilem, který byl také přítomen. Příští ročník se uskuteční v České republice a už se na něj moc těším,“ shrnul své dojmy se setkání Petr Tojnar, viceprezident Seniorů ČR.

Program celého dne byl opravdu zajímavý a každý ze seniorů si přišel na své.

Vystoupili jak pěvecké tak i taneční sbory, nechyběly také tolik oblíbené soutěže, společné hry, tvoření s pilkou, pití šťávy na čas, hod klobouku na hrábě a přibíjení hřebíků na čas. ze sportu byl hodně navštívený turnaj stolního tenisu a Pétanque.

Polská policie předvedla ukázku práce se služebními psy.

Akce byla vydařená, nejen že se setkali přátelé, ale vznikla také nová přátelství a všichni se těší na 11. ročník, který bude v naší vlasti za rok.