Frýdek–Místek pořádal 1. Krajské sportovní hry seniorů

U příležitosti 100. výročí založení Československa a pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřího Navrátila a ředitele SPŠ ve Frýdku – Místku Martina Tobiáše se třetí květnovou sobotu uskutečnily 1. Krajské sportovní hry seniorů s mezinárodní účastí.  Sportovní zápolení zorganizovala a připravila Krajská organizace MSK, Senioři České republiky (KO MSK SČR), v areálu Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy ve Frýdku-Místku.

Původní záměr byl soutěžit v kategorii žen a mužů ve věku do a nad 70 let. Jenže mladších mužů bylo málo, tak se spojili dohromady s těmi staršími. Do Místku přijelo nakonec osm šestičlenných týmů, jeden z nich dorazil ze Žilinského kraje.

Slavnostní zahájení provedla ředitelka her a také předsedkyně KO MSK SČR Zlatuška Paršová, která uvítala i přítomné hosty sportovních her a pak se svých pořadatelských a sportovních rolí ujali Dalibor Kališ s Vítězslavem Kavkou.  Senioři šli bojovat a získávat body pro svůj tým v těchto osmi disciplínách: hod šipkami do terče, střelba florbalovou hokejkou a míčkem do branky, hod kroužky na kužel, převoz břemene  na kolečku na čas, snag-golf – střelba golfovou holí a golf. míčkem na vodorovný terč, běh s tenisovým míčkem na tenisové raketě na čas, bollo-ball ,tj. hod spojenými  tenisovými míčky na hrazdu a hod gumovým granátem na cíl.

Atmosféra her byla výborná a vzájemné povzbuzování při plnění sportovních disciplín samozřejmostí. Hry měly hladký průběh a kolem poledne již měli práci rozhodčí s počítáním konečných výsledků. Za účasti ředitelky her Z.Paršové a náměstka primátora města Frýdek – Místek Richarda Žabky mohl nejprve hlavní rozhodčí her V.Kavka vyhlásit nejlepší jednotlivce ve všech disciplínách víceboje. Ti obdrželi medaile a hezké diplomy i s vyobrazením disciplíny, ve které získali ocenění.

Nejvíce kovů pro svoje týmy získali v kategorii žen do 70 let Marie Pluhaříková 5 (1 zlatá, 2 stříbrné a 2 bronzové) a Marcela Gryžboňová 3 (2 zlaté a bronz). V ženách nad 70 let si nejlépe vedla Anna Babičová se čtyřmi kovy (2 zlaté a 2 stříbrné),  Marcela Janková posbírala tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Ve společné kategorii mužů dominoval ve víceboji Karel Moškoř se ziskem šesti medailí (3zlaté, 2 stříbrné a  1 bronz), za ním se umístil Josef Fiala se čtyřmi kovy (2, 1, 1)  a Zdeněk Grim s třemi bronzy.

Nádherný pohár z rukou ředitelky her převzal po té kapitán vítězného týmu Karel Moškoř, jemuž v družstvu výrazně pomohli k zisku prvního místa Marcela Gryžboňová, Kateřina Moškořová, Vlasta Sadowská, Miroslav Gryžboň a Zdeněk Grim. Nejlepší senioři reprezentovali Klub důchodců Střítež.

Konečné pořadí 1.Krajských sportovních her seniorů:

1.KD Střítež 497 bodů   2. Senioři Petřkovice 488 bodů   3. Senioři Ostrava I 443 bodů

  1. Místek I 5. Fryčovice 6.Místek II plavci  7. Žilina  8. Ostrava II

„Vítězné družstvo ze Stříteže posbíralo mnoho medailí a diplomů a získali pěkný pohár, který jim zůstává. Na závěr všichni soutěžící, rozhodčí a pořadatelé obdrželi dárek z MSK a Pamětní list od nás organizátorů. I když počasí nebylo nejlepší, všichni nakonec odcházeli spokojeni. A mám velkou radost, protože námaha a vynaložené úsilí všech, kteří se na této akci podíleli, se zúročila.  V červenci nás čekají 5. Mezinárodní sportovní hry Seniorů ČR v Praze, tak budu držet  palce našemu družstvu z KO SČR MSK,“ doplnila na závěr her už s úlevou ředitelka těchto zajímavých her Zlatuška Paršová.

 

Zajímavosti z 1. Krajských sportovních her shrnul Karel Moškoř