Velká mela aneb Francouzská kuchyně -Divadlo na Vinohradech

2018-05-21 19:00 - 21:00
Divadlo na Vinohradech
Phone:296 550 227 nebo 296 550 236
Address: Náměstí Míru 1450/7, 120 00 Praha 2-Vinohrady, Česko

SRDEČNĚ VÁS ZVEME

na představení divadla na Vinohradech dne 21. května 2018 od 19 hodin na komedii Velká mela aneb Francouzská kuchyně za mimořádnou cenu 170 Kč přízemí a 120 Kč I. BALKON.

Pro objednání zvýhodněných vstupenek volejte 296 550 227 nebo 296 550 236 nebo pište na email obchod@divadlonavinohradech.cz. Zvýhodněné vstupné nelze objednat online a musí být uhrazeno a vyzvednuto na pokladně divadla.

www.divadlonavinohradech.cz

O hře

(La Magouille)

Velkolepá francouzská komedie se vším, co od francouzské komedie publikum očekává! Kdo se těší na sérii fraškovitých situací odvíjející se z milostného trojúhelníku, tvořeného krásnou ženou mezi dvěma muži, bude mile zaskočen zjištěním, že svému milovanému manželovi nasazuje krásná Josefina parohy ne jen tak s kdekým, ale rovnou s jeho milovaným mladším bratrem.
Kdo si rád pochutná na nekorektním francouzském žertování na účet čackého četnictva, přijde si na své, když zjistí, že oním zaslepeným paroháčem je místní vrchní strážmistr César.
Koho baví budoárové politikaření veseloher z napoleonských časů, potěší se tím, že komedie je situována do začátku 19. století a obnovené monarchie, do času, kdy se ovšem s vojskem mstivě vrací císař Napoleon z vyhnanství na Elbě. A tak se ve frašce plné převratů střídavě zmocňují moci královský komisař a císařský plukovník, dožadující se vždy loajality místního četnictva, kabátů k převlekům se málem nedostává. Jen Napoleon, žel, zůstane za scénou, nemáme pro něj dost velkého herce.
Ještě jste nedostali chuť na něco tak pikantně francouzského? Pak tedy vězte, že ne nadarmo má hra věhlasného moderního francouzského komediografa podtitul Francouzská kuchyně. Vaří a jí se v ní prakticky od začátku a recept na místní specialitu – nadívaného holuba á la concoyotte podráždí vaše chuťové buňky právě tak bezpečně, jako tato převratná komedie převratů vaši bránici.

Premiéra 18. 3. 2016

*V inscenaci zazní expresivní výrazy a není vhodná pro děti.