6. zimních sportovních her se zúčastnilo na dvě stovky seniorů

Sportovní areál Máchovka v Nové Pace přivítal dne 15. února již po šesté seniory Královéhradeckého kraje na zimních sportovních hrách. O jejich uspořádání se zasloužily organizace Senioři České republiky, zejména Regionální organizace z Nové Paky pod vedením předsedy pana B. Hamáčka i vedení krajské organizace a dále vedení Městského úřadu v Nové Pace. Sportovní hry podpořil již tradičně Krajský úřad v Hradci Králové a mnozí sponzoři bez je-jichž pomoci, zejména finanční, by nebylo možné takové hry vůbec pořádat. Sportovních her se zúčastnil také viceprezident Senioři ČR Petr Tojnar.

Do Nové Paky se sjeli senioři z celého Královéhradeckého kraje, aby soutěžili v klasických zimních sportech a bowlingu i kuželkách.

Zaregistrovalo se celkem 178 závodníků, o které se staralo přes 20 pořadatelů z místní organizace i profesionální pracovníci sportovních zařízení.

Připočteme-li i diváky a hosty, tak můžeme konstatovat, že bylo přes 250 účastníků. Senioři soutěžili, jako již tradičně, ve sjezdu na lyžích mezi brankami, v běhu na lyžích, ve střelbě pukem na branku, v bowlingu a kuželkách. Byli rozděleni do kategorií do sedmdesáti let věku a nad sedmdesát, muži i ženy zvlášť. Nejstarším závodníkem byl pan Ing. Soukup z Hradce Králové, který již před několika lety překročil devadesátku a paní Hana Svobodová závodící  v pětaosmdesáti letech za Skřivany.

Po ukončení všech soutěží došlo k vyhlášení vítězů, kteří obdrželi medaile, diplomy a drobné upomínkové předměty. Dekorace se zúčastnil, také již tradičně, sám Krakonoš. Hry poctil svojí návštěvou i hejtman Královéhradeckého kraje pan PhDr. Jiří Štěpán, který se aktivně zúčastnil předávání cen. Na závěr ještě jednou patří veliké poděkování všem obětavým seniorům z Nové i Staré Paky. Úspěšnost her podtrhlo i nádherné slunečné počasí, takže všichni odjížděli domů spokojeni s přáním, abychom se za rok opět sešli v Nové Pace.

Ing. Jaroslav Groh